Ewa Novel
album-cover-1

2016 - Ewa Novel & ShockolaD "NOVA"

Płyta zespołu ShockolaD powstała w 2016 roku jest to polsko-ukraiński projekt. Zespół nagrał utwory ludowe zarówno polskie, jak również ukraińskie w aranżacji Igora Hnydyna. Album jest klasyfikowana jako ethno-jazz i został bardzo dobrze przyjęta zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Płyta ma bardzo ciekawą okładkę, która została zaprojektowana przez artystę z Lwowa. 

 

album-cover-1

2016 - Levi "Odcienie" 

Druga płyta zespołu Levi "Odcienie" powstała w 2016 roku, miała swoją premierę podczas Bluesroads Festival w Krakowie. Zespół zaprosił do współpracy wiele ciekawych osobowości muzycznych. Na płycie można usłyszeć dźwięki gitary Jacka Królika, pianina Michała Wierby, harmonijki Łukasza Wiśniewskiego oraz głos Antoniego Krupy w przejmującym bluesie "Przyjaciel ból". Płyta zawiera również przebój "Mama says", który można było usłyszeć w programie Must be the Music, został on bardzo dobrze odebrany zarówno przez jury jak i publiczność.

 

album-cover-1

2015 - Levi "Levi"

Pierwsza płyta zespołu Levi powstała w 2015 roku. Na płycie znajdują się autorskie utwory członków zespołu, które są wypadkową ich muzycznych upodobań. Na płycie znajdują się utwory bluesowe ale również można usłyszeć inspiracje muzyką soul, jazz oraz gospel.

 

album-cover-1

2014 - "Krakowskie Klimaty Bluesowe"

Płyta powstała w 2014 roku z inicjatywy wydawnictwa Krakowskie Klimaty Muzyczne. Do udziału zaproszono 17 młodych krakowskich zespołów grających bluesa i muzykę z okolic tego gatunku. Nad doborem materiału czuwał redaktor Radia Kraków, Antoni Krupa.  Była to jedna z pierwszych poważnych przygód muzycznych Ewy od której wile się zaczęło. Na płycie znajduje się utwór Moanin', który nagrała z wspaniałym zespołem Kraków Street Band.